Koszyk: (pusty)
Darmowa dostawa od 500zł
do kasy suma: 0,00 zł
Czytaj na blogu

Jak i gdzie przechowywać pieniądze na weselu?

Jak i gdzie przechowywać pieniądze na weselu?

 

Jedną z tradycji weselnych jest wręczanie Parze Młodej kopert z życzeniami i pieniędzmi. To bez wątpienia świetne rozwiązanie, które pozwala uniknąć kłopotliwego powielania prezentów lub wręczania przedmiotów, które są zbędne Nowożeńcom. Organizując ślub i wesele pamiętajcie, aby zadbać o odpowiednie zabezpieczenie pieniędzy. Sprawdźcie, co zrobić z „kopertami” w trakcie wesela, aby były bezpieczne.

 

Wręczanie Młodej Parze kopert z życzeniami i pieniędzmi jest znane od dawna, jednak obecnie staje się coraz bardziej popularnym trendem. Takie rozwiązanie jest bez wątpienia świetnym rozwiązaniem dla Nowożeńców, którzy na początku nowej drogi życia zazwyczaj mają sporo wydatków, dla gości z kolei to spore ułatwienie i gwarancja, że wręczony upominek nie będzie nietrafiony i zostanie dobrze spożytkowany. Przyszli Nowożeńcy powinni jednak odpowiednio przygotować się do przyjmowania tego typu prezentów - zwłaszcza jeśli na przyjęciu weselnym będzie gościła spora ilość osób. Koperty przechowywane luzem nie tylko będą wyglądały nieestetycznie i nieelegancko, ale również mogą być pokusą dla nieuczciwej osoby.  Kradzież pieniędzy na weselu brzmi mało prawdopodobnie, jednak niestety się zdarza, zwłaszcza podczas dużych wesel, na których nietrudno o zamieszanie. Jak uchronić się przed tym nieprzyjemnym doświadczeniem, a równocześnie podejść do tematu z klasą? Podpowiadamy kilka sprawdzonych rozwiązań. 

Jak przechowywać pieniądze na weselu? 

Wręczanie Młodej Parze kopert z pieniędzmi to tradycja, która na dobre wpisała się w specyfikę ślubów. Zabezpieczenie pieniędzy podczas przyjęcia może wydawać się Nowożeńcom zbędne, jednak, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, warto pomyśleć o rozwiązaniu, dzięki któremu pieniądze z kopert będą bezpieczne. Jeśli organizujecie przyjęcie weselne w restauracji, czy sali weselnej usytuowanej w hotelu, zapytajcie o sejf na koperty weselne - większość miejsc tego typu jest zaopatrzona w sejfy, w których Nowożeńcy mogą bezpiecznie przechować otrzymane podarunki. Warto też przed uroczystością i przyjęciem ustalić i wytypować osobę, która weźmie odpowiedzialność za bezpieczne przechowanie kopert - zazwyczaj zadanie to przypada świadkom Pary Młodej. Jeśli w miejscu przyjęcia nie ma dostępu do sejfu, warto przewieźć w inne miejsce, np. do mieszkania któregoś ze Świadków, Pary Młodej, czy innej bliskiej, zaufanej osoby. Jeśli miejsce przyjęcia jest sporo oddalone od miejsca zamieszkania osoby odpowiedzialnej za przechowywanie kopert, skutecznym rozwiązaniem na przechowywanie pieniędzy mogą okazać się specjalne pudełka na koperty. Ich dekoracyjność sprawia, że prezentują się wyjątkowo stylowo, dzięki czemu nie wprawiają ani Nowożeńców, ani zaproszonych gości w zakłopotanie, z kolei ich konstrukcja gwarantuje maksimum bezpieczeństwa. Na jaki model się zdecydować i czym się sugerować podczas wyboru? Prezentujemy najpopularniejsze drewniane pudełka na koperty

Jak przechowywać pieniądze na weselu - propozycje dekoracyjnych pudełek na koperty

Bezpieczne przechowywanie pieniędzy podczas wesela jest możliwe - wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie, dedykowane pudełko na koperty. Wybierając konkretny model, warto pamiętać, że nie jest to wyłącznie praktyczny dodatek, ale i element dekoracji - powinien być zatem spójny z klimatem wesela i pozostałymi ozdobami. Na jaki model się zdecydować? 

 

  • rustykalna skrzynia na koperty - idealny wybór, jeśli ślub i wesele będą inspirowane naturą. Tego typu pudełko świetnie wkomponuje się w klimat uroczystości w typie rustykalnym i boho. Dekorowane motywami roślinnymi, imionami Nowożeńców i datą uroczystości, utrzymane w kolorze bieli, brązu lub szarości prezentują się minimalistycznie, a równocześnie stylowo

 

  • pudełko na koperty glamour - jeśli planujecie uroczystość i przyjęcie w eleganckim wydaniu, pudełko w typie glamour będzie najlepszym rozwiązaniem. Skrzynka w takim wydaniu jest wzbogacona o elementy lustrzane w postaci imion Zakochanych, daty ślubu oraz motywu serca lub figur geometrycznych. Pudełko dostępne jest w naturalnym kolorze drewna, bieli, brązie lub czerni, elementy zdobień dostępne są z kolei w kolorze srebra lub złota.

 

Drewniane pudełka na koperty są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale i wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wykonane z wysokiej jakości sklejki drewnianej zapewniają trwałą konstrukcję, która też wpływa na ostateczny efekt wizualny. Pudełka zamykane są na kluczyk, dzięki czemu przechowywanie pieniędzy w nich jest w pełni bezpieczne, a późniejsze wyciąganie kopert wygodne. 

 

Kradzież pieniędzy na weselu zdarza się stosunkowo rzadko - większość Par Młodych przed zdecydowaniem się na wybór konkretnego lokalu, w którym odbędzie się przyjęcie, dokładnie sprawdza miejsce lub czerpie z poleceń innych Nowożeńców. Warto jednak zachować bezpieczeństwo - pod żadnym pozorem nie pozostawiajcie kopert bez nadzoru, np. w samochodzie! Jeśli jest taka możliwość, skorzystajcie z opcji sejfu w miejscu, w którym odbywa się przyjęcie lub poproście zaufaną osobę, aby odebrała zebrane koperty i zawiozła je w bezpieczne miejsce. Nawet jeśli powierzymy komuś przewiezienie upominków w inne miejsce, warto wyposażyć się w pudełka na koperty. To świetne rozwiązanie nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale i estetycznych. Drewniane pudełka na koperty są też bardziej wygodne dla zaproszonych gości, którzy wręczając bezpośrednio upominek pieniężny Parze Młodej, mogą czuć pewne zakłopotanie - umieszczając kartkę z życzeniami i kopertę z pieniędzmi w dedykowanej, dekoracyjnej skrzyneczce jest bez wątpienia bardziej swobodne. Wybierając konkretny model pudełka, warto pamiętać, że stanowi on jeden z elementów dekoracji - powinien być zatem spójny z pozostałymi elementami wystroju sali, jak winietki, plan rozmieszczenia sali, czy numeracja stołów - dzięki temu podkreślicie klimat przyjęcia, dopracowując efekty wizualne w najdrobniejszym szczególe. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium