Koszyk: (pusty)
Darmowa dostawa od 500zł
do kasy suma: 0,00 zł
Czytaj na blogu

Jak podpisać kopertę z zaproszeniem na ślub?

Jak podpisać kopertę z zaproszeniem na ślub?

Zdecydowaliście się na konkretny projekt zaproszeń ślubnych, opracowaliście ich treść i... poczuliście nieopisaną ulgę? Niestety, nie na długo. Jak wiele Par Młodych wkrótce staniecie przed dylematem, jak podpisać kopertę z zaproszeniem na ślub. Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Dlaczego wybór zaproszenia ślubnego jest ważny?

Zaproszenie ślubne wręcza się na długo przed ceremonią: wraz z odpowiednio dopasowaną i podpisaną kopertą jest pierwszym kontaktem gości z planowaną uroczystością. Starannie zaprojektowane robi dobre wrażenie i wprowadza zaproszonych gości w klimat wydarzenia, informując o motywie przewodnim przyjęcia. Zdaniem niektórych, to zaproszenie na ślub nadaje ton całej uroczystości.

Jakie powinno być zaproszenie ślubne? Ponieważ wręcza się je tylko raz, musi być perfekcyjne. Dobre pierwsze wrażenie gwarantuje możliwość personalizacji treści oraz dodatków do zaproszeń, takich jak np. lak do koperty. Grawerowane lub drukowane zaproszenia ślubne są dobrym wyborem z jeszcze jednego powodu: prezentują się bardzo estetycznie. W ofercie kreatywnej Pracowni TADAM czeka na Was mnóstwo projektów, a wszystkie zgodne są z obowiązującymi trendami ślubnymi. Zobaczcie, jak wręcza się zaproszenia na ślub i na czym polega podpisywanie kopert z zaproszeniami.

Czy zaproszenia ślubne wręcza się w kopercie? Jaką kopertę wybrać?

Zaproszenia ślubne zwyczajowo wręcza się w kopercie. Przygotowane w ten sposób są eleganckie i świadczą o szacunku względem zapraszanych osób. Dobór kopert może jednak okazać się zadaniem dość trudnym. W kreatywnej Pracowni TADAM rozwiązaliśmy ten problem: zaproszenia ślubne z proponowanej kolekcji możecie kupić wraz z kopertą. Warto wybrać coś bardziej efektownego niż standardowa biała - w zależności od projektu, oferujemy koperty kolorowe, półtransparentne oraz jutowe. Warto pamiętać, że koperty powinny pasować do zaproszeń ślubnych oraz motywu całego przyjęcia. W przypadku niektórych zaproszeń ślubnych koperta jest zbędna - jednak tylko wówczas, gdy są wręczane osobiście. Przykładem takich zaproszeń są m.in. zaproszenia akrylowe na podstawce lub bez.

Dlaczego warto podpisać kopertę z zaproszeniem ślubnym? Kiedy trzeba to zrobić?

Dlaczego należy podpisywać kopertę z zaproszeniem ślubnym? Otóż formalne okazje, a taką bez wątpienia jest ślub, wymagają dbałości o szczegóły, w tym również o treść zaproszenia i prawidłowe adresowanie kopert. Poza tym podpisywanie kopert to element etykiety. Zaleca się posługiwać pełnym imieniem i nazwiskiem oraz używać zwrotów grzecznościowych, również w przypadku dalszych krewnych. To szczególnie ważne, jeśli zależy Wam, żeby wyrazić szacunek względem zaproszonych. Dodatkowo, podpisanie koperty w ten sposób dodaje zaproszeniu elegancji.

Kiedy można podpisać kopertę zgodnie z etykietą, ale nie jest to wymagane?

Podpisywania kopert z zaproszeniem wymaga się w przypadku formalnych okazji, np. ślubów. Zdarza się jednak, że ceremonia zaślubin wraz z towarzyszącym jej przyjęciem ma charakter nieformalny i odbywa się w kameralnym gronie lub w gronie najbliższych. Czy w takiej sytuacji adresowanie kopert zgodnie z etykietą jest konieczne? Nie, jednak warto przestrzegać pewnych zasad. Można tu zastosować bardziej swobodne formy i wręczyć gościom zaproszenia w kopertach podpisanych samym imieniem lub przydomkiem powszechnie używanym w codziennych kontaktach. Należy jednak pamiętać, że ze względu na charakter wyjątkowego wydarzenia, zaproszenia powinny być podpisane czytelnie i estetycznie.

Jak podpisać kopertę z zaproszeniem na ślub?

Podpisywanie kopert a styl zaproszeń - czy są wyjątki od reguły?

Podpisywanie kopert z zaproszeniami ślubnymi zgodnie z obowiązującą etykietą jest powszechne, jednak warto pamiętać, że również w tym przypadku mogą zdarzyć się wyjątki:

  • nowoczesne lub tematyczne zaproszenia ślubne. Obecnie bardzo modne są niestandardowe zaproszenia ślubne - akrylowe, lustrzane albo grawerowane na pleksi lub drewniane; popularnością cieszą się także zaproszenia w stylu glamour oraz o różnych fakturach. Niektóre wręcza się bez koperty, w przypadku innych styl podpisu może być dostosowany do ogólnego charakteru zaproszenia; często dla zachowania spójności estetycznej uwzględnia się dekoracje i motyw przewodni uroczystości;
  • preferencje kulturowe lub religijne zaproszonych gości. W tym przypadku warto podpisać kopertę z uwzględnieniem specyficznych oczekiwań i tradycji zaproszonych gości. Przykładem może być konieczność użycia odpowiednich tytułów oraz dodania zwrotów grzecznościowych.
  • osobiste preferencje zaproszonych gości. Podpisywanie kopert z zaproszeniami ślubnymi wymaga od nowożeńców znajomości indywidualnych preferencji gości. Może się bowiem zdarzyć, że zapraszana osoba wyraźnie zaznaczyła, że preferuje określoną formę zwrotu, co należy uwzględnić przy adresowaniu koperty z zaproszeniem na ślub. W razie wątpliwości, w dobrym tonie będzie pozyskanie takich informacji - dzięki temu zaproszenia weselne będą dostosowane do konkretnego odbiorcy.

Jak zaadresować kopertę z zaproszeniem ślubnym?

Adresowanie kopert z zaproszeniem na ślub powinno być zgodne z etykietą. Estetycznie zaadresowane zaproszenie jest bowiem wyrazem szacunku względem zapraszanych osób. Poza tym przestrzeganie kluczowych zasad pozwala uzyskać najlepszy efekt: zaproszenia ślubne są eleganckie i prezentują się profesjonalnie. Jak zaadresować kopertę z zaproszeniem na ślub? O czym należy pamiętać? Przede wszystkim o:

  • poprawnym zapisaniu imion i nazwisk gości oraz uwzględnieniu tytułów. Bardzo ważny jest także odpowiedni zwrot grzecznościowy. Dodatkowo, jeśli gość zaproszony jest z osobą towarzyszącą, należy (w miarę możliwości), tę osobę wymienić w zaproszeniu z imienia i nazwiska;
  • poprawnym zapisaniu adresu. W przypadku gdy nie wręczacie zaproszenia osobiście, adresowanie kopert jest bardzo ważne. Dane adresowe powinny być kompletne i czytelne. Muszą zawierać: imię i nazwisko gościa, ulicę z numerem domu lub mieszkania oraz miasto i kod pocztowy. Dodatkowym atutem będzie czytelne i estetyczne pismo lub starannie dopasowany druk (czcionka powinna pasować do tej wykorzystanej w samym zaproszeniu);
  • umieszczeniu adresu w odpowiednim miejscu, czyli w prawym dolnym rogu koperty. W dobrym tonie jest dodanie adresu nadawcy (w lewym górnym rogu koperty).

Podpisywanie koperty z zaproszeniem na ślub - jakich błędów unikać?

Warto zadbać, aby w zaproszeniach ślubnych nie pojawiły się błędy, a zwłaszcza:

  • pominięcie lub niewłaściwe użycie zwrotów grzecznościowych, co może zostać odebrane, jako brak szacunku wobec zapraszanych osób;
  • nieczytelne pismo i brak estetyki w podpisywaniu kopert. Koperty powinny być podpisane schludnie, imieniem i nazwiskiem gościa (gości) w mianowniku. Jeśli obawiacie się samodzielnie zaadresować koperty, możecie skorzystać z opcji ich personalizacji. W kreatywnej Pracowni TADAM do wybranego modelu zaproszenia dobierzecie kolor koperty oraz indywidualizację;

niepoprawny adres lub dane personalne. Adres zaproszonych osób powinien być kompletny, a dane personalne prawidłowe. Niedopuszczalne jest poprawianie ewentualnych błędów bezpośrednio na kopercie. Jeśli dojdzie do pomyłki, kopertę należy wymienić na nową.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium