Koszyk: (pusty)
Darmowa dostawa od 500zł
do kasy suma: 0,00 zł
Czytaj na blogu

Kiedy wysłać zaproszenie na ślub?

Kiedy wysłać zaproszenie na ślub?

Planowanie ślubu i wesela to szczególny czas pełen wyzwań. Jednym z ważniejszych elementów podczas organizacji przyjęcia jest wysłanie zaproszeń, które mają na celu poinformowanie gości o wydarzeniu. Kiedy wysłać zaproszenie na ślub i jakie zaproszenia wybrać?

Kiedy zamówić zaproszenia ślubne?

Zamówienie zaproszeń ślubnych to ważny krok w procesie planowania uroczystości. Bez względu na, to kiedy rozpoczynacie organizację przyjęcia, warto zlecić realizację zaproszeń z wyprzedzeniem. Najlepiej zdecydować się na złożenie zamówienia co najmniej miesiąc przed planowanym rozesłaniem lub wręczeniem zaproszeń gościom. Realizacja zamówienia zaproszeń ślubnych może trwać od 5 dni, nawet do kilkunastu tygodni w zależności od wybranego projektu i dostępności drukarni. Zamawiając zaproszenia ślubne z zapasem czasowym, z pewnością unikniecie niepotrzebnego stresu. Co więcej, będziecie mieć czas na wprowadzenie ewentualnych poprawek, czy złożenia reklamacji, jeśli produkt z jakichś powodów nie będzie spełniał Waszych oczekiwań.

Zaproszenie na ślub - kiedy wręczyć?

Organizacja ślubu i wesela nie jest łatwa. W tym wypadku trzeba trzymać rękę na pulsie, aby wszystkie sprawy były dopięte na ostatni guzik. Zastanawiasz się kiedy wysłać zaproszenie na ślub? W zasadzie im szybciej zdecydujesz się na ten krok, tym lepiej. Dzięki temu zaproszone osoby będą miały czas na to, aby zaplanować sobie czas tak, aby móc pojawić się na uroczystości. Idealnym momentem na wręczenie zaproszeń ślubnych jest 6-8 miesięcy przed datą planowanego ślubu. Daje to możliwość gościom wzięcie wolnego w pracy, spokojnego zarezerwowania biletów lotniczych, jeśli mieszkają za granicą, zorganizowania noclegu, czy zaplanowania podróży. W ten sposób nie ma ryzyka, że goście nie pojawią się na przyjęciu.

Kiedy wysłać zaproszenie na ślub? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, w tym wypadku dużo będzie zależeć od indywidualnych czynników.

- 12 miesięcy przed weselem - jeśli organizujecie ślub i wesele za granicą, mieszkacie na co dzień za granicą i nie utrzymujecie częstego kontaktu z rodziną, warto poinformować bliskich o wydarzeniu rok wcześniej.

- 6 miesięcy przed weselem - jeśli ślub ma odbyć się w nietypowym miejscu z dala od miejsca zamieszkania większości gości lub jego termin jest nietypowy, na przykład wypada w sezonie urlopowym, czy podczas świąt, warto poinformować gości pół roku wcześniej.

- 3 miesiące przed weselem - jeśli rodzina i znajomi wiedzą, że planujecie wziąć ślub, a wysłanie zaproszeń jest wyłącznie formalnością, wystarczy wręczyć je 3 miesiące przed planowaną datą ślubu.

Wręczyć osobiście czy wysłać pocztą?

W jaki sposób wręczyć zaproszenia ślubne? Należy zrobić to osobiście zgodnie z tradycją, czy może wystarczy wysłać je pocztą? W tym wypadku dużo będzie zależeć od indywidualnych preferencji młodej pary, a także odległości geograficznej i relacji, jakie łączą ich z poszczególnymi gośćmi. W przypadku, gdy większość znajomych i rodziny znajduje się blisko miejsca Waszego zamieszkania, najlepiej wręczyć zaproszenia osobiście. Gdy rodzina jest rozsiana po całej Polsce i poza granicami kraju, można zdecydować się na wysłanie zaproszeń drogą pocztową. Po wysłaniu zaproszeń warto upewnić się, czy dotarły, kontaktując się z gośćmi telefonicznie. Dobrym pomysłem będzie dołączenie do zaproszenia prośby o potwierdzenie przybycia, co znacznie ułatwi Wam organizację przyjęcia. Zazwyczaj sale weselne wymagają potwierdzenia liczby gości miesiąc przed uroczystością. 

Gdzie zamówić zaproszenia ślubne?

Zaproszenia ślubne można zamówić stacjonarnie w drukarni lub za pośrednictwem internetu, na przykład w naszej kreatywnej pracowni Tadam. Obecnie możliwości jest dużo, co więcej zaproszenia można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta umożliwiamy realizację indywidualnego projektu. To sprawia, że zaproszenia ślubne można w 100% dopasować do swoich potrzeb i charakteru planowanego przyjęcia. 

Czym się kierować podczas wyboru zaproszeń na ślub?

Mimo że wiele młodych par zaproszenia ślubne traktuje jako drobny szczegół, na który nie warto poświęcać zbyt wiele czasu, ich wybór może okazać się trudniejszym zadaniem, niż się wydaje. Dlaczego? Po pierwsze, zaproszenia ślubne są dostępne w wielu wzorach, kolorach, rozmiarach, kształtach, co więcej można je również  personalizować. Po drugie, design zaproszeń ślubnych powinien nawiązywać do stylu wesela, co dodatkowo komplikuje sprawę. Czym się kierować wybierając zaproszenia? W zależności od tego, czy ślub będzie elegancką uroczystością w plenerze, tradycyjnym weselem, czy przyjęciem tematycznym, zaproszenia powinny współgrać z charakterem wydarzenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium