Koszyk: (pusty)
Darmowa dostawa od 500zł
do kasy suma: 0,00 zł
Czytaj na blogu

RSVP - co to takiego i kiedy warto zdecydować się na ten dodatek do zaproszeń ślubnych?

RSVP - co to takiego i kiedy warto zdecydować się na ten dodatek do zaproszeń ślubnych?

Organizacja wesela wymaga wielu szczegółów do dopracowania, a jednym z nich jest zaproszenie gości i potwierdzanie ich obecności. Jednym z najpopularniejszych sposobów tego jest stosowanie RSVP na zaproszeniach ślubnych. W tym artykule omówimy, czym dokładnie jest RSVP, jak na nie odpowiedzieć, co oznacza i kiedy warto zdecydować się na taki dodatek do zaproszeń ślubnych.

Co to jest RSVP na zaproszeniu?

RSVP to skrót od francuskiego zwrotu "Répondez s'il vous plaît", co w tłumaczeniu oznacza "Proszę o odpowiedź". Na zaproszeniach ślubnych zwrot ten jest używany jako prośba do gości o potwierdzenie swojej obecności lub nieobecności na uroczystości. Jest to istotne, ponieważ pomaga parze młodej w planowaniu liczby zaproszonych gości oraz dostosowaniu przyjęcia do ich potrzeb.

Co oznacza RSVP?

RSVP jest skrótem, który informuje gości o konieczności udzielenia odpowiedzi na zaproszenie ślubne. Jest to również forma uprzejmej prośby do gości, aby jak najszybciej udzielili odpowiedzi, aby para młoda mogła doprecyzować liczbę gości i inne szczegóły organizacyjne. Potwierdzenie obecności lub nieobecności pomaga uniknąć nieporozumień i zapewnia płynny przebieg przyjęcia.

Jak odpowiedzieć na RSVP?

Odpowiedź na RSVP jest ważna zarówno dla pary młodej, jak i dla organizatorów wesela. Istnieją różne sposoby odpowiedzenia na prośbę o potwierdzenie obecności. Oto kilka przykładów:

Rsvp jest dodatkiem do zaproszeń ślubnych, na którym warto umieścić prośbę o potwierdzenie przybycia na uroczystość. Umieszcza się tam   kontakt do Państwa  Młodych - zazwyczaj telefoniczny lub mailowy. Jeśli macie swoją stronę internetową, można umieścić na RSVP odnośnik do  tej platformy internetowej. Goście będą tam mogli oprócz potwierdzenia obecności  przedstawić swoje  preferencje  kulinarne. Na RSVP  umieszcza się również informacje o ewentualnym dress code, np. gdy jest życzenie, żeby wszyscy goście przyszli ubrani na biało.

 

Kiedy warto zdecydować się na dodanie RSVP do zaproszeń ślubnych?

Warto zdecydować się na dodanie RSVP do zaproszeń ślubnych w przypadku, gdy oczekuje się większej liczby gości lub jeśli para młoda ma określone ograniczenia dotyczące miejsca, menu czy organizacji wesela. Dzięki RSVP para młoda będzie miała dokładniejsze informacje dotyczące liczby zaproszonych gości, co ułatwi im planowanie i organizację przyjęcia.

Dodatkowo, odpowiedzi na RSVP pomogą parze młodej zdecydować się na szczegóły takie jak menu, rozmiar tortu, ilość krzeseł czy nawet wybór odpowiedniej lokalizacji na przyjęcie. Będąc świadomymi, kto weźmie udział w uroczystości, para młoda będzie mogła bardziej dopasować wydarzenie do swoich gości, zapewniając im wyjątkowe doświadczenie.

Warto wybrać RSVP w formie dodatku - osobnego elementu do zaproszeń - tak, aby nie umieszczać prośby o potwierdzenie przybycia na głównej karcie zaproszenia. Wygląda to lepiej wizualnie. Taki dodatek do zaproszeń to koszt 3- 4 zł. Może być papierowy, lub pleksowy i rozmiarowo odpowiadać połowie zaproszenia.  Możesz umieść na nim wszystkie informacje, których nie chcesz umieszczać na zaproszeniu.

Podsumowując, RSVP na zaproszeniach ślubnych to ważny element organizacji wesela. Dzięki temu dodatkowi para młoda może dokładnie planować i dostosowywać swoje przyjęcie do potrzeb i oczekiwań gości. Odpowiedź na RSVP jest uprzejmym gestem i pomaga uniknąć nieporozumień oraz zapewnić udane  wesele dla wszystkich uczestników.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium